Chat with us, powered by LiveChat
Loading

Requesting location access...

Something went wrong while loading pickup times.

Select pickup time

Loading
Loading

Select pickup location

  Loading

  Enter your postal code

  No pickup locations near you. Try another postal code.

  Loading

  Inventory by location

  Winiety Chorwacja | Opłaty na trasie przejazdu

  Winiety w Chorwacji

  Winiety do Chorwacji to jedno z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarce haseł związanych z planowaniem podróży do tego kraju. Ma to związek z koniecznością wykupienia winiet w krajach leżących na trasie przejazdu, takich jak Czechy, Austria, Słowenia, Słowacja czy Węgry.

  W samej Chorwacji nie ma winiet, opłaty drogowe uiszcza się w taki sam sposób jak w Polsce, czyli na bramkach.

  Winiety Chorwacja

  Winiety na trasie do Chorwacji

  Planując podróż samochodem do Chorwacji warto wcześniej zaplanować trasę i wykupić niezbędne winiety. Dzięki temu ograniczamy problemy jakie mogą nas spotkać po drodze i unikamy niepotrzebnego stresu związanego z kolejkami, problemami technicznymi systemu poboru opłat, brakiem winiet czy nawet brakiem możliwości opłacenia kartą lub przelewem.

  Winiety można zakupić w zestawach na całą trasę, w zależności od wariantu:


  lub

  Trasy prowadzące do Chorwacji

  Najpopularniejsze trasy samochodowe do Chorwacji, to te prowadzące przez Czechy, Austrię i Słowenię oraz równie popularna, prowadząca przez Słowację i Węgry. 

  Czechy, Austria, Słowenia

  Najczęściej wybieraną trasą do Chorwacji jest ta prowadząca przez Czechy, Austrię oraz Słowenię. Większość drogi pokonuje się autostradami, dzięki którym czas przejazdu jest bardzo satysfakcjonujący. Jest to również trasa bardzo wygodna i bezpieczna. Ze względu na konieczność przejechania przez 3 kraje, należy wykupić 3 osobne winiety. Najdroższym pod tym względem krajem jest Słowenia, gdzie winiety kosztują niemało i dodatkowo nie ma popularnych winiet 10-cio dniowych (tylko 7 dni lub miesiąc).

  Plusy:

  • najszybsza trasa (około 1 do 2 godzin szybciej niż alternatywna Trasa 2 SK - HU opisywana niżej),
  • wygodna,
  • bezpieczna.

  Minusy:

  • koszt winiet około 2 razy wyższy niż w przypadku Trasy 2 (SK - HU),
  • częste roboty drogowe, które w sezonie mogą powodować korki.

  Winiety do Chorwacji:

  • Czechy: elektroniczne e-winiety na 10 dni, 30 dni lub na 365 dni,
  • Austria: elektroniczne lub naklejki na 10 dni, 2 m-ce lub rok,
  • Słowenia: elektroniczne winiety na 7 dni, miesiąc lub na 365 dni.

  Zamów zestaw winiet na całą trasę, czyli na trzy kraje. W każdym z nich obowiązuje inny system poboru opłat, dlatego możesz opłacić trasę jedną transakcją w naszym sklepie, a my prześlemy Ci komplet dokumentów na Twój e-mail:

  Czechy - Austria - Słowenia

  Słowacja, Węgry

  Druga najpopularniejsza trasa do Chorwacji prowadzi przez Słowację i Węgry. Jest to trasa nieco dłuższa i mniej wygodna. Dużą część drogi pokonuje się drogami krajowymi prowadzącymi przez mniejsze miejscowości, jednopasmowe, lub nawet lokalne. Jest trasa mniej bezpieczna i należy zachować większe skupienie. Przejeżdża się tylko przez dwa kraje, dlatego koszt winiet jest znacznie mniejszy niż ma to miejsce w opcji trasy przez Czechy, Austrię i Słowenię. W Słowacji i na Węgrzech dostępne są winiety na 10 dni, miesiąc i rok.

  Plusy:

  • koszt winiet około dwukrotnie mniejszy niż w opcji trasy CZ-AT-SI,
  • trasa ciekawsza widokowo.

  Minusy:

  • wolniejsza i dłuższa,
  • mniej bezpieczna,
  • mniej wygodna (przejazd przez miejscowości i wioski, fotoradary).

  Winiety do Chorwacji:

  • Słowacja: elektroniczne e-winiety na 10 dni, 30 dni lub na 365 dni,
  • Węgry: elektroniczne e-winiety na 10 dni, miesiąc lub rok.

  Zamów zestaw winiet na oba kraje, aby nie musieć kupować winiet w każdym z nich oddzielnie. Potwierdzenia wniesienia opłat otrzymasz na swój e-mail:

  Słowacja - Węgry

  Przekraczanie granicy chorwackiej

  W związku z tym, że w Chorwacji nie ma winiet i nie należy do Strefy Schengen każdy podróżujący narażony jest na potencjalne, dwa postoje / korki na wakacyjnej trasie. Pierwszym będzie konieczność przekroczenia granicy, drugim odczekanie w kolejce do pobrania lub opłacenia przejazdu autostradą. Problem ten dotyczy głównie sezonu turystycznego, kiedy zwiększona ilość turystów podróżuje do Chorwacji.

  Jeżeli wyjazd wypada w szczycie sezonu, warto rozważyć przejazd trasy Polska - Chorwacja nocą! Takie rozwiązanie niemal gwarantuje przejechanie trasy sprawnie, bez korków i przestojów, nawet na granicy.

  Chorwacka autostrada w nocy